23 Ağustos 2014 Cumartesi

ALS MNH Derneğine bir destek de "Evrim Ağacı" grubundan geldi.

ALS MNH Derneğine bağış kampanyasına bir destek de "Evrim Ağacı" grubundan geldi.

ALS için bir kova buz (icebucketchallenge) kampanyasının Amerika'da yarattığı bağış fırtınasını farkeden Çağrı Mert Bakırcı (Evrim Ağacı Kurucusu ve İdari Sorumlu, PhD, Texas Tech Üniversitesi - BS, ODTÜ) Türkiye’de yaşayan ALS hastalarına nasıl yardım ederiz düşüncesiyle bir kampanya başlattı.
Kredi kartı, PayPal gibi ödeme seçenekleri sunan ALS MNH Derneği Bağış Kampanyası'na buradan ulaşabilirsiniz.

Kampanyanın hedefi ALS MNH Derneği için 100.000 $ toplamak ve tamamını ALS MNH Derneğine bağışlamaktır.

ALS MNH Derneği yönetim kurulu olarak bu  özel kampanya için  Çağrı Mert Bakırcı ve Evrim Ağacı grubuna teşekkür ederiz.

Evrim Ağacı grubu hakkında
Evrim Ağacı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu (ODTÜ BİYOGEN) ile birlikte görev yapmakta olan, popüler ve akademik bir oluşumdur.

ALS için bir kova buz icebucketchallenge) hakkında
ABD'de  ALS hastalığına dikkat çekmek ve bütçe oluşturmak için yeni bir akım başladı. ALS hastası Pete Frates, ailesi ve arkadaşları Jeanette - Anthony Senerchia, Pat Quinn tarafından  Amerika'nın Ohio eyaletinde yerel olarak başlatılan #Icebucketchallenge (buzlu suyla ALS'ye meydan okuma) fırtınası tüm dünyada yayılıyor. Buna sosyal medya jargonunda "viral" deniyor. Son 1 hafta içinde Amerika'da, ALS derneğine rekor bağış yapıldı.

Başlatılan bu akıma göre, meydan okuma davetini alan kişinin 24 saat içinde başından aşağı bir kova buzlu su dökmesi gerekiyor. Dökerse, 3 kişiye daha teklif gönderiyor. Eğer dökmezse, ALS için 100 dolar bağış yapması isteniyor.

Indiegogo Hakkında
Indiegogo  insanların tüm dünyada güç birliği yaparak ortak hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağlayan bir yöntemdir. 2008 yılından beri yüzlerce müzisyen, film yapımcısı, yatırımcı, kaşif ve pek çok girişimci bu sistemle güçbirliği yaparak amaçlarına ulaşmış, hayallerini gerçekleştirmiştir.

ALS/MNH Derneği 

Hiç yorum yok:

Bunlar da ilginizi çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Blog Arşivi