28 Mart 2018 Çarşamba

Brainstorm Kanada'da Faz 3 çalışması başlatıyor

28 Mart 2018

Nörodejeneratif hastalıklar için yetişkin kök hücre terapötiklerinin lider geliştiricisi olan BrainStorm Cell Therapeutics Inc. bugün Amyotrofik lateral sklerozun (ALS) tedavisi için NurOwn®'ın Faz 3 klinik çalışması protokolünü değiştirdiğini duyurdu. Protokol değişikliği uyarınca, Kanada merkezli ALS hastaları şimdi devam eden Faz 3 NurOwn klinik çalışmasına kayıt olabilir.

BrainStorm Cell Therapeutics'in başkanı ve CEO'su Chaim Lebovits "ALS ile dünya çapında binlerce hasta olmasına rağmen, başlangıçta ABD'yi kayıt altına almak için Faz 3 çalışmasını tasarladık. Sadece ABD merkezli hastalar, altı ABD klinik bölgesinde hasta takip ziyaretlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, araştırmaya katılmak isteyen Kanadalı hastalardan destek talebi nedeniyle, Kanada kökenli ALS hastalarının katılmasına izin vermek için FDA ile bir değişiklik yaptık. Değişiklik onaylandı ve bugün Kanada merkezli hastaların Massachusetts Üniversitesi'nde (UMass) çalışmamıza katılabileceğini duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Deneme, ALS'li 200 hastayı kaydetmek üzere tasarlanmıştır ve ABD'de altı lider ALS klinik bölgesinde gerçekleştirilmektedir. Birincil sonuç ölçütü, ALSFR-S puanlayıcı analizidir. Hasta popülasyonu, NurOwn Phase 2 ALS klinik çalışmasında üstün sonuçlar gösteren önceden belirlenmiş alt grupları içerecek şekilde optimize edilmiştir. 

Daha fazla bilgi için, NCT tanımlayıcısı NCT03280056'yı kullanarak www.clinicaltrials.gov adresine bakın.

Hiç yorum yok:

Bunlar da ilginizi çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Blog Arşivi